گالری تصاویر
پیوندهای مهم

اخبار > در گفت‌وگوی ایسنا با حسن قشقاوی مطرح شد ایرانیان خارج از کشور چگونه می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کنند؟


  چاپ        ارسال به دوست

در گفت‌وگوی ایسنا با حسن قشقاوی مطرح شد ایرانیان خارج از کشور چگونه می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کنند؟

رئیس هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور گفت: طبق قانون انتخابات، ایرانیان خارج از کشور اگر قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را دارند باید خودشان یا وکیل‌شان با داشتن معرفی‌نامه معتبر به ستاد انتخابات کشور مراجعه کنند و در این انتخابات ثبت‌نام کنند.

 

حسن قشقاوی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که هیات‌های اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور و هم‌چنین هیات‌های نظارت فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، گفت: با حکم آقای رحمانی‌فضلی،‌ آقای محمدی مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه با عنوان رئیس هیات اجرایی انتخابات در خارج از کشور انتخاب شده است.

قشقاوی با بیان این‌که وی نیز از سوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و با حکم آیت‌الله جنتی به عنوان رئیس هیات نظارت بر انتخابات در خارج از کشور تعیین شده است، گفت: نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور موظف شده‌اند اعضای هیات اجرایی و اعضای هیات نظارت بر انتخابات را تعیین کنند که در اکثر نمایندگی‌ها ترکیب دو هیات مذکور مشخص شده است.

این مقام مسئول در وزارت خارجه گفت: ملزومات و لوازم برگزاری انتخابات از جمله برگه تعرفه و مهر و دیگر موارد تهیه شده و به موقع به نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور ارسال خواهد شد. حدود 90 درصد از حوزه‌های انتخابیه در خارج از کشور برای استقرار صندوق انتخابات مشخص شده‌اند و هیات‌های نظارت و اجرایی جلساتی را به صورت منظم برگزار کرده‌اند.


١٥:٥٧ - 1396/01/23    /    شماره : ٤٤٩٢٠٣    /    تعداد نمایش : ٥٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران